СТРАТЕГІЯ ПАКЕТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ: ПЕРЕВАГИ ТА ПОРАДИ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ
Пакетне ціноутворення є однією з багатьох стратегій ціноутворення, які використовують компанії, щоб збільшити свій прибуток. Завдяки пакетному ціноутворенню компанія може поєднувати продукти і/або послуги разом і продавати їх за однією ціною.
Прикладом такого типу ціноутворення є недорогі страви, які пропонуються в більшості закладів швидкого харчування. Ціна страви буде нижчою, ніж у випадку, якщо клієнт вирішить купувати всі компоненти окремо.
Класичним зразком пакетного ціноутворення є McDonald’s Happy Meal. Незважаючи на те, що протягом багатьох років компоненти сильно змінювалися, замість того, щоб купувати кожну одиницю з меню окремо, ви можете отримати їх поєднання за нижчою ціною.
Схожа ситуація і з продажем товарів у магазинах. Ви неодноразово бачили рекламу з таким заголовком: «купуйте один товар — отримайте другий безкоштовно», або «купіть цей товар і отримайте подарунок».
Куди б ви не глянули, скрізь спеціальні пропозиції, знижки на купівлю більшої кількості товарів тощо. Стратегія пакетного ціноутворення - це дуже поширена стратегія, особливо в галузі роздрібної торгівлі.
Далі перейдемо до наступного не менш важливого питання.
Як пакетне ціноутворення може допомогти вам розвивати бізнес?
Збільшення середньої вартості замовлення
Часто один із товарів має набагато вищу маржу, але є менш бажаний для споживача. Якщо ви пропонуєте цей товар у пакеті з іншими зі знижкою, то маєте можливість збільшити середній прибуток за транзакцію, задовольнивши клієнта.
Замість того, щоб купувати лише один продукт за його повну вартість, клієнт купує 2 або більше продуктів за одну транзакцію. Навіть зі знижкою покупці все одно витрачають більше, ніж якби купили лише один товар.
Оборотність товару
Ви можете поєднати товари, які довго лежать на складі з додатковим товаром, що швидко продаються. У деяких випадках клієнти не знають про ваш інший продукт, тому така стратегія може допомогти познайомити їх з новими пропозиціями, які варто спробувати. Це знижує витрати на зберігання запасів, зменшує кількість відходів і звільняє місце на складі.
Швидке прийняття рішення про покупку
Люди щодня зіштовхуються із занадто великим асортиментом товарів, це часто призводить до нездатності прийняття рішення щодо покупки. Допоможіть своїм клієнтам, запропонувавши декількі продуктів за вигідною ціною. Це полегшують їм життя, оскільки економить час на пошук кожного окремого продукту в магазині.
Поради щодо успішного використання стратегії пакетного ціноутворення
Якщо у вас є продукти або послуги, які можна запропонувати разом, або якщо ви хочете підвищити цінність деяких товарів, стратегія пакетного ціноутворення є ідеальною.
Щоб створити успішний набір продуктів, вам варто зрозуміти, що шукають ваші клієнти. Мета стратегії полягає в тому, щоб обов'язково представити у наборі бажаний продукт чи послугу. Це стане цінним компонентом, який використовуватиметься надалі у рекламі. Доповніть набір товаром, який підкреслить його цінність.
Створений набір пропонуйте за єдиною ціною, і в той же час надайте клієнтам можливість купувати кожен товар окремо. Важливо, щоб клієнти усвідомили переваги, які вони отримають від купівлі такого набору. Таким чином, ви дасте їм свободу вибору і можливість заощадити кошти.
У той час як навмисна знижка на продукти може зменшити їх сприйману цінність, пакетне ціноутворення дає змогу протидіяти цьому, вдало поєднуючи товари. Це підвищує додану цінність для клієнта та допомагає отримати більше доходу компанії.
Товари, які вдало поєднуються користуються великою популярністю серед клієнтів. Якщо все зроблено правильно, пакетна стратегія ціноутворення сприяє збільшенню продажів і прибутку для компаній, тому вона є досить популярною сьогодні.