ЦІЛЬОВЕ ЦІНОУТРВОРЕННЯ : КЛЮЧОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ПЕРЕВАГИ
Стратегія ціноутворення значно відрізняється залежно від галузі та ринкових умов. Для підприємств, що продають споживчі товари, ринок може швидко змінюватися разом із конкуренцією.
Визначення цін на продукти чи послуги, які ви продаєте, може мати великий вплив на розвиток вашого бізнесу. У цій статті ми дізнаємось про цільове ціноутворення та його ключові характеристики.
Цільове ціноутворення – метод ціноутворення, який передбачає визначення ціни, за якою продукт буде конкурентоспроможним на ринку та визначення бажаного прибутку, який буде отримано від продукту.
Ціна, яка використовується як початкова цільова ціна, базується на найвищій конкурентоспроможній ціні на ринку, яку клієнт може заплатити за цей продукт або послугу. Як випливає з назви, спочатку встановлюється цільова ціна продажу, а потім виконуються інші розрахунки.
Цільове ціноутворення застосовується підприємствами для розрахунку ціни продажу товару на основі ринкових цін. Тепер перед виробниками постає завдання створити продукт з необхідними функціями в рамках заздалегідь визначених лімітів вартості.
Спочатку компанія визначає конкурентоспроможну ціну на свій продукт на основі дослідження ринку та цін, за якими продаються подібні продукти. Коли компанія визначає ціну свого продукту, вона враховує, скільки прибутку хоче отримати від його продажу.
Після встановлення норми прибутку компанія повинна з’ясувати, чи витрати на виробництво або закупівлю продукту відповідають бюджету, що залишився. Застосовуючи такий підхід, компанія може гарантувати, що вона отримає бажаний прибуток, оскільки вона може продавати свій продукт за ціною, яка відповідає ринковому попиту. Оскільки цільове ціноутворення базується на дослідженні ринку та клієнтів, цей метод зводить до мінімуму потребу у перегляді цін після виробництва.
Мета стратегії цільового ціноутворення полягає у плануванні та управлінні вашими ресурсами з метою зниження витрат. Фокус цієї моделі має бути на ринку та конкуренції, а також на цінах, доставці продукту, функціях, характеристиках, потребах і побажаннях клієнтів.
Якщо ваша компанія може знизити витрати на виробництво товару, вона може отримати більший прибуток за допомогою стратегії цільового ціноутворення. Досліджуючи, як зменшити витрати на виробництво та як бути більш ефективним у виробничому процесі, ви заохочуєте свою команду до інновацій та творчості. Це допоможе обійти конкурентів і вийти на новий рівень розвитку.
До того ж цільове ціноутворення дозволяє вам керувати змінами на ринку. Якщо ви фіксуєте ціну продажу на початку процесу впровадження вашої стратегії, компанія може краще реагувати на будь-які зміни на ринку, такі як попит і пропозиція або зміна ринкових тенденцій.
Отже, якщо цільовий метод ціноутворення реалізується належним чином, це означає, що ціна знаходиться у вигідному діапазоні, а витрати завжди будуть нижчими, оскільки вони обчислюються зворотно від самої ціни. Саме це допомагає компаніям отримувати прибуток у довгостроковій перспективі.
Сьогодні підприємства та компанії мають достатньо ресурсів та інструментів, щоб розробити продуктивний метод ціноутворення. Однак для створення ефективної стратегії потрібно багато зусиль, фінансових ресурсів і знань.