Б Л О Г
Наші найкращі матеріали у вашій пошті

ЯК ГЕЙМІФІКАЦІЯ ЗМІНЮЄ ПРАВИЛА ГРИ У РОЗДРІБНІЙ ТОРГІВЛІ?

Ні для кого не секрет, що довгострокове утримання клієнтів є ключовим фактором прибутковості у роздрібній торгівлі. Це означає, що питання залученності клієнтів буде завжди актуальним. З розвитком технологій змінюються лише підходи до його вирішення. Одним із них є застосування гейміфікації у процесі взаємодії клієнта з брендом. Але що таке гейміфікація і чому вона є такою ефективною? Відповіді на ці питання ви знайдете у нашій новій статті.

Що таке гейміфікація?

Гейміфікація - це інструмент інтеграції елементів гри у неігрове середовище задля залучення користувачів, покращення мотивації та впливу на їх поведінку. Це пов’язано із природним бажанням людей отримувати винагороди та досягати певних результатів. Гейміфікацію можна часто спостерігати у таких сферах, як освіта, бізнес, спорт та маркетинг.

Як працює гейміфікація у роздрібній торгівлі?

У сфері роздрібної торгівлі гейміфікація застосовується з різними цілями. Основна мета полягає у підвищенні залученості споживачів та збільшенні обсягу продажів. Застосування інтерактивних елементів, як-от колесо фортуни чи QR-кодів у роздрібній торгівлі, сприяє більшій взаємодії клієнта з брендом. А обмежені за часом пропозиції та квести з винагородами мотивують клієнтів робити більше покупок.

Незалежно від того, як ви вирішите використовувати гейміфікацію, переконайтеся, що елементи гри приносять користь продукту, а не погіршують його.

Приклади гейміфікації у роздрібній торгівлі

Приклад 1

Яскравим прикладом гейміфікації є програма винагород всесвітньо відомої компанії Starbucks. Спочатку клієнти отримують зірочки за кожну покупку напою, а згодом можуть обміняти ці зірки на різні винагороди, такі як безкоштовні напої та інші призи. Це спонукає їх постійно повертатись до бренду і розвиває лояльність.

Приклад 2

Nike також гейміфікував роздрібну торгівлю за допомогою додатка Sneakers. Це дозволило користувачам брати участь у розіграші ексклюзивних товарів. Такий підхід нагадує лотерею і заохочує до участі і взаємодії з брендом.

Приклад 3

Полювання за скарбами IKEA є чудовим прикладом гейміфікації, створеної для цікавого та інтерактивного шопінгу із залученням клієнтів. Ці ініціативи часто включають завдання, які заохочують клієнтів збільшити частоту повторних відвідувань, а також ретельніше дослідити компанію через цікаву взаємодію.

Чому гейміфікація працює?

Гейміфікація побудована на базових потребах людей, що подібно до піраміди Маслоу. Адаптуючи її до роздрібної торгівлі, можна дійти висновку, що компанії мають мету задовольнити потреби клієнтів у зв’язку, співпраці та приналежності. Так, клієнти можуть об’єднуватися спільними цілями та досягненнями, підвищуючи свою зацікавленість. Це формує двосторонній зв’язок, в якому і компанія, і клієнти отримують користь від взаємодії.

Внаслідок впровадження гейміфікації компанії можуть розраховувати на лояльних та задоволених клієнтів, а останні, в свою чергу, отримають незабутній досвід взаємодії і можливість отримання додаткових бонусів.

Запровадження гейміфікації не створює реальних ризиків для вашого бізнесу, а натомість відкриває безмежні можливості для залучення клієнтів. Компанії, які прагнуть до успіху, впроваджуватимуть ігрові елементи у користувацький досвід та збільшуватимуть дохід.

Контакти
Ми в соціальних мережах
Залишилися питання?
Ваше ім'я*
Email*
Телефон*