ЦІНОУТВОРЕННЯ У МІЖНАРОДНОМУ МАРКЕТИНГУ
Бізнес повинен постійно розвиватись, і якщо ви вже досягли значних результатів на внутрішньому ринку, почніть рухатись далі. Сучасний розвиток E-commerce дав можливість компаніям будь-якого розміру продавати свою продукцію в країни по всьому світу, однак процес продажу за кордон все ще пов’язаний із багатьма невизначеностями.
Основна мета цієї статті полягає в тому, щоб представити важливість глобального ціноутворення та показати деякі труднощі, з якими компанії стикаються, вирішуючи це питання.
Внутрішні та міжнародні ціни відрізняються одна від одної. Це пов’язано з економічними відмінностями в різних країнах. Розробка міжнародної стратегії ціноутворення є складнішою, оскільки існує дуже багато різних факторів, які беруть участь у її створенні.
Тому спершу потрібно ознайомитись із внутрішніми факторами: завдання, цілі, бізнес-стратегії, позиціонування бренду. Хоча компанія може здійснювати контроль над цими елементами, інколи це може бути не так легко зробити. Розробляючи стратегію ціноутворення для глобального ринку, визначте цілі, яких потрібно досягти за допомогою ціноутворення. Ви можете максимізувати поточний прибуток або створити імідж преміального бренду.
Зовнішні фактори мають великий вплив на рішення щодо ціноутворення, але не можуть повністю контролюватися компанією. Вони включають макроекономічні умови в країнах, поведінку цільових клієнтів, конкурентну структуру та законодавчі обмеження різних ринків.
Купівельна спроможність, потреби та цільова аудиторія можуть відрізнятися між країнами, як і готовність платити за певний продукт чи послугу. Для того, щоб максимізувати прибуток, для кожного ринку необхідно проводити дослідження.
Проведення поглибленого дослідження ринку має важливе значення. Незважаючи на те, що маркетологи в останні роки наголошують на бізнес-цінності, зручності чи персоналізації, ціна все ще залишається найважливішою зброєю, якщо ви вмієте нею користуватися. Компанія зазнає збитків, якщо ціни будуть завищені. Так само як і надто низькі ціни негативно вплинуть на прибуток.
Яскравим прикладом міжнародного ціноутворення є американська компанія Apple. Вона вважається найбільшою у світі за виручкою у сфері інформаційних технологій.
Продукти Apple можна знайти ледь не будь-де, тому варіації у ціні на iPhone можна побачити в різних країнах.
Цілком очевидно, що на своїй батьківщині компанія використовує найнижчі ціни на продукти. Водночас спостерігається ріст цін в інших країнах. Причиною може бути багато політичних та економічних чинників.
Великі компанії можуть підтримувати конкурентоспроможні ціни на світових ринках, зміцнюючи свої позиції та удосконалюючи виробництво.
Рішення щодо продукту, ціни та дистрибуції для міжнародних ринків є унікальними для кожної країни. Спочатку ви можете встановити невисоку ціну задля проникнення на ринок (порівняно з іншими країнами). Як тільки ви добре закріпитесь на ринку, ви можете змінити свої цілі та узгодити їх зі своїм бізнес-планом.
Компанії прагнуть збільшувати масштаби своєї діяльності, щоб мінімізувати та розподілити ризик, а також зменшити залежність від одного ринку.
Розширення бізнесу на міжнародному рівні – це великий крок для будь-якої компанії. Він несе за собою безмежні можливості – новий ринок, більше клієнтів, зростання прибутку. Але щоб прийти до цього - потрібно докласти значних зусиль. Не шкодуйте власних зусиль і йдіть до мети - тоді у вас обов'язково все вийде!